Negocjacje: Wskazówki, jak skutecznie panować nad emocjami
Emocje w negocjacjach potrafią czasem przyćmić racjonalne myślenie! Oto dwie proste wskazówki, jak skutecznie sobie z nimi radzić:
 
Pierwsza rada: Zastanów się nad źródłem swoich emocji i skoncentruj się na kontroli oddechu. Spadek tlenu i wzrost dwutlenku węgla mogą być związane z płytkim oddychaniem. Wypróbuj prostą technikę – dwa głębokie wdechy i jeden długi wydech.
 
 
Głębokie oddychanie pomoże pozbyć się nadmiaru dwutlenku węgla, zwiększy dostęp tlenu i przyniesie natychmiastowe uczucie spokoju. To prosta metoda, która może pomóc utrzymać zimną krew podczas gorących negocjacji. 
 
Druga rada: Przygotuj się solidnie do negocjacji. To kluczowy element, który pomaga utrzymać spokój i pewność siebie. Podczas przygotowań przechodź w myślach różne scenariusze, wyobrażaj sobie, co może się wydarzyć. To pozwoli Ci zyskać kontrolę nad sytuacją i wpłynie pozytywnie na Twoje emocje. 
 
Więcej na temat przygotowań do negocjacji znajdziesz w moich książkach oraz na moim kanale na YouTube “Akademia Negocjacji". Tam udostępniam filmy, które poprawią Twoją gotowość i umiejętność radzenia sobie z emocjami podczas negocjacji. 
 
Pamiętaj, że kontrola nad emocjami to klucz do skutecznych negocjacji. Skorzystaj z tych prostych rad, głęboko oddychaj i solidnie się przygotuj, a zobaczysz, jak pozytywnie wpłyną one na Twoje wyniki! 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl