Bierz poprawkę na efekt drzwi!

🚪💭 Efekt drzwi to zjawisko, które może wpłynąć na przebieg negocjacji, dlatego warto przeciwdziałać i zabezpieczyć ustalenia. Oto dwie skuteczne praktyki, które pozwolą uniknąć tego niebezpieczeństwa:

📝 Pierwsza praktyka to spisywanie wszystkich ustaleń i zbieranie podpisów osób obecnych na spotkaniu pod notatkami. To proste i skuteczne rozwiązanie, które pozwoli zachować jasność i spójność w negocjacjach. Spisane ustalenia stanowią swoiste "świadectwo" spotkania, które chroni przed zapomnieniem ważnych punktów.

🚶 Druga praktyka to odprowadzenie kontrahenta poza miejsce spotkania, np. do bramy lub na parking, i na tej drodze jeszcze raz podsumowanie kluczowych ustaleń. To moment, w którym każda ze stron może wyrazić swoje zrozumienie i potwierdzić zawarte porozumienie. Ponowne przypomnienie pozwoli uniknąć błędów interpretacyjnych i uspokoi atmosferę.

 

Dzięki tym prostym, a zarazem efektywnym działaniom, minimalizujemy ryzyko nieporozumień i osiągamy większą klarowność w wynikach negocjacji. 🤝💡 

Niech każde spotkanie będzie pełne wzajemnego zrozumienia i jasnych porozumień! 🌟🗝️ 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl