Różnice między prowadzeniem dużej firmy, a startupem

Jak to jest zamienić firmę zatrudniającą 100 osób na startup, czyli jak to jest zamienić zarządzanie firmą, w której jest zatrudnionych 100 osób w czterech oddziałach na zarządzanie i tworzenie firmy, która zaczyna się praktycznie od zera. Przez 23 lata współprowadziłem firmę motoryzacyjną, w której zatrudniliśmy w szczycie 100 osób w czterech oddziałach. W zarządzie firmy znajdowali się między innymi Tato, czyli jeden z założycieli oraz Brat.


Dziś prowadzę startup. 1 czerwca 2022 roku założyłem spółkę Akademia Negocjacji. Jakie są różnice, jeżeli chodzi o zarządzanie takimi organizacjami? Praca w dużej, zorganizowanej grupie jest o wiele prostsza, dlatego, że zadania są podzielone i każdy zajmuje się dosyć mocno określonymi działaniami. Po roku od założenia Akademii Negocjacji w spółce nie pracuję sam, a współpracuję na stale z 9 osobami. Bardzo dobrze widać to po dynamice tworzenia i wydawania produktów.

W ciągu roku wydaliśmy 5 moich książek oraz 2 kursy online z negocjacji. W Akademii Negocjacji wiele zadań jeszcze na tym etapie muszę wykonywać samodzielnie. I pracuję zarówno w firmie, jak i nad firmą.

W firmie, czyli wykonuję poszczególne zadania, które po prostu są do wykonania, a nad firmą, czyli bardzo intensywnie pracuję nad stanowiskami. PO więcej odsyłam do wideo:

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl