Twoje negocjacje NIE są jak partia szachów?

 Twoje negocjacje NIE są jak partia szachów?

Negocjuj jak mistrz. Zdobądź przewagę już na początku.
Nigdy nie będziesz negocjować jak wcześniej. 

 

Oto 5 kluczowych zasad negocjacyjnych, które zmienią Twoje podejście:

 

  1. Wytycz cele

Cel to punkt na mapie, a negocjacje to podróż. Zanim rozpoczniesz, określ Twoje cele. To punkt wyjścia do sukcesu. Jakie są Twoje cele negocjacyjne? Co chcesz osiągnąć? Jakie są widełki min - realne - max?

 

  1. Zbieraj informacje

Wiedza to potęga! Zbierz jak najwięcej informacji na temat drugiej strony. Im lepiej zrozumiesz ich perspektywę, tym skuteczniej negocjujesz. Badaj, pytaj (jeśli potrzebujesz), zgłębiaj!

  1. Buduj relacje

Negocjacje to NIE tylko liczby i warunki, to PRZEDE WSZYSTKIM relacje i porozumienie. Buduj zaufanie i wzajemne zrozumienie. Szansa na win-win rośnie, gdy partnerzy się szanują, lubią, mają zaufanie. Jaka jest rola relacji w Twoich negocjacjach? Jak możesz poprawić porozumienie od zaraz?

 

  1. Umiejętność słuchania

Zamiast mówić - słuchaj uważnie swojego rozmówcę. Umiejętność słuchania to klucz do zrozumienia potrzeb drugiej strony. Pamiętaj, że słuchanie to także zrozumienie emocji i intencji drugiej strony. 

 

  1. Propozycja i kontrpropozycja

Twoja propozycja to początek rozmowy, ale kontrpropozycja to kluczowy moment. Wiele osób się tu wykłada. Bądź elastyczny, ale wciąż mniej na uwadze swój cel. Jak zabalansujesz pomiędzy ustąpieniem a osiągnięciem celu? Jak to zrobisz, by Twój rozmówca szanował Twoje podejście?

Ta treść jest dla Ciebie wartościowa? Dziękuję za udostępnienia! Super, że inni też skorzystają.

Trafiają do Ciebie te zasady? W 2 minuty sprawdź się w teście wiedzy z negocjacji. 

 

Sprawdź Twoją wiedzę negocjacyjną w 2 minuty:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl