3 biznesowe ciekawostki z Tajlandii

1. Płatność kartą? Zapomnij. Gotówka rządzi. Zapomnij też o paragonie. Oficjalny dochód na mieszkańca wynosi niecałe 1950 złotych / miesiąc. Nieoficjalny dochód to zupełnie inna sprawa. W niejednym domu w garażu stoi najnowszy model jakiegoś samochodu.

2. Tajowie jednakże są w większości biedni i zarazem przedsiębiorczy. Zobaczysz, że otwierają sklepiki i restauracje w swoich domach. Poza posiłkami/towarem - kupisz w tym samym miejscu paliwo do skutera, wycieczki, bilety na transfery lotnisko-hotel i bilety na autobusy oraz łodzie transportowe. Wielu z nich pracuje bardzo ciężko wykonując w upale różne prace fizyczne.

3. W Tajlandii nic Ci nie ukradną (raczej). Zostawiasz skuter z kluczykami na parkingu, na którym już stoi 100 skuterów. Zostawiasz rower, kask, oświetlenie. Nikt nie zapina na żadne łańcuchy. Na plaży zostawiasz plecak z rzeczami. W Polsce, w Warszawie, w Europie - nie do pomyślenia.

--

Przy okazji, jest tydzień bezpłatnej dostawy z kodem "dostawa" na wszystkie książki z negocjacji, które pisałem z tak wielkim trudem właśnie po to, by inwestycja w nie zwróciła Ci się w ciągu tygodnia, a miesiąca najdłużej.

Z kodem "dostawa" każda z książek trafi do Ciebie bezpłatnie. Nie zapomnij o gwarancji satysfakcji! W ciągu 14 dni możesz zwrócić, a ja o nic nie pytam. Książki pisałem z tak wielkim trudem właśnie po to, by inwestycja w nie zwróciła Ci się w ciągu tygodnia, a miesiąca najdłużej. Link: https://akademia-negocjacji.pl/ksiazki-z-negocjacji-negocjacje-ksiazki

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl